#

Колір перлів

Чи знаєте ви, що прісноводні перли є тільки трьох основних кольорів? Білий, рожевий і фіолетовий. Яскравість і насиченість цих кольорів може змінюватись від світлого тону до темного, але основні кольори залишаються незмінними. Колір перлів це один з основних критеріїв якості перлин, а саме його рівномірність. Перлина повинна бути одного відтінку з усіх боків, без плям і будь-яких вкраплень, тільки тоді вона витримала іспит за якістю на колір. Сам же відтінок повністю залежить від молюска, від того якого кольору перламутр він виробляє в процесі життя. Причому в одному молюсків може перебувати кілька перлин різного відтінку, але одного кольору. Всі ці критерії дуже індивідуальні, як і для людини, адже немає на світі двох абсолютно однакових людей.


А тепер уявіть наскільки копітка робота сортування перлів для того щоб підібрати одне єдине перлове намисто? У класичному перловому намисто все намистинки повинні бути одного розміру, форми, кольору і якості, щоб жемчужне намисто виглядало гарно на своїй господині і залучало погляди.


Звичайно ж класичним кольором для перлів є білий колір перлів. Білі перли дійсно гарні і не дарма білі перли вважається окрасою для нареченої на весіллі. Ну а на жемчужному весіллі тим більше. Біле плаття, фата, білі перлі, сережки пуссети з перлами, можливо кільце з перлами, браслет. Це класика. І зауважте білі перли! Чи не кремовий, чи не бежевий, не «жовтуватий», не «слонова кістка», не «рожевий" або ще якийсь. Саме білі перли цінується найдорожче.


Але не будемо знижувати гідність кольорового перлів, і якщо говорити про природні відтінках, рожевого і фіолетового. Жемчужне намисто цих кольорів підібрати ще складніше, так як різноманітність відтінків рожевих перлів і фіолетових перлів набагато більш численною. Починати потрібно з білих перлів, але так як перлів багато не буває то продовжувати поповнювати свій гардероб можна кольоровим перлами до нескінченності.