#

ІМІТАЦІЯ ПЕРЛІВ

У минулому пості ми розібралися, що культивовані перли справжні. А що ж таке несправжні перли?

Чесно сказати, такі перли і перлами назвати ніби як язик не повертається, тому що вони не були в молюску, їх від початку і до кінця зробила людина. Ну да ладно, назвемо їх ІМІТАЦІЯ ПЕРЛІВ

Насправді імітації перлів багато, але є основні критерії цього дійства. Перша половина це імітація без використання органічних матеріалів, друга - це з використанням (частковим або повним) органічних матеріалів. З першою все зрозуміло: пластмаса, полімери, різне скло, синтетичні кульки, коротше очумілі ручки. А ось імітація перлів з органікою куди більш цікава. Зупинимося на ній докладніше.

Найвідоміша з цієї категорії, це звичайно "Майоріка". На тверде ядро ​​наноситься пошарово лак з вмістом перламутру. Намистини виходять гарні, важкі, майже неможливо відрізнити від натуральних перлин. Процес весь запатентований і особливо не розголошується, але то бог з ним, гірше що на ярлику  було написано "перли", що на наш погляд неправильно.

Ще один вид імітації перлів заслуговує увагу, це "Shell Pearl Imitation". Ця технологія народилася в США. Основою служить велика куля з мушлі, яка занурюється в спеціальний перламутровий розчин. Імітуються таким способом в основному морські перли. Намистини також виходять красивими, потрібного кольору і розміру, що дуже зручно.

Все б нічого, якби такий перли нечесні продавці не видавали за справжній, проте в цьому ми не впевнені. Будьте обережні при виборі особливо дорогих якісних перлів, бо саме такі і піддаються підробці.

- фото взяті з офіційного сайту GIA