#

Історія перлів

Перли по праву займають особливе місце в ряду коштовностей, його не можна порівняти з жодним каменем. Судіть самі. За словниковим визначенням - це твердий округлий або неправильної форми блискучий з перламутровим відливом об'єкт, який отримують із раковин деяких молюсків. Формально перли не можна вважати коштовним каменем, так як утворення його (органогенне) пов'язане з живою природою. Перли складаються з найтонших пластинок арагоніту (карбонату кальцію), скріплених між собою органічним клеєм - конхиоліном, виділеним молюском. Коли в раковину молюска потрапляє піщинка або інше чужорідне тіло, молюск намагається від нього позбутися. Якщо йому цього не вдається, то починається поступовий процес нашарування  перламутром - так народжується перлина.

За своїм походженням натуральні перли ділиться на морські і прісноводні. Прісноводні або річкові перли зустрічаються в раковинах кількох видів річкових (або озерних) молюсків. Морські перли утворюється в раковинах молюсків, що мешкають в морях, і ціняться в кілька разів вище. Сучасний спосіб отримання перлин - культивування - сьогодні набув широкого розвиток.

«Живуть» перли приблизно 150-300 років, потім стають крихкими, висихають і втрачають всі свої якості. У музейних умовах перли можуть зберігатися до 600 років, а в особливих умовах, коли повністю виключений контакт з атмосферою і грунтом - термін «життя» зростає ще більше.

Назва «перли» має загадкову етимологію. Імовірно вона походить від китайського слова «чжень-ГЖУ», що трансформувався через староруське «зеньчуг». У Росії XVIII-XIX ст. перлини нерідко іменували перлами (від нім. Perlen і англ. Pearl, похідне «перламутр» - злегка спотворене латинське слово pernula - морська раковина). І все-таки зупинилися на староруської найменуванні. Можливо, тому що перли в російській культурі традиційно займали особливе місце ...

Народ з давніх-давен приписував перлам свою історію і особливі властивості. Люди вірили, що у перлів божественне походження, і ця магічна аура оточує перли досі. Це не дивно: кожна природна перлина унікальна і є єдиною прикрасою, породженою живою істотою. Це одне з найкращих творінь природи!

Перли неодноразово згадується в Біблії як символ чистоти, цнотливості, високої гідності і мудрості. І дійсно, мудрість подібна перлам: вона також має у своїй основі порушення спокою, складається з великої кількості шарів- немов знань, вироблених людством за роки цивілізації. У Святому Письмі Царство Христове уподібнюється дорогоцінної перлині, яку купує купець, продавши все, що мав. Стан святих на небесах зображається у вигляді дванадцяти воріт Небесного Єрусалима, складених кожні з однієї великої перлини (Об'явл., XXI, 21). Ісус Христос алегорично забороняє своїм учням кидати перли перед свинями, тобто вступати в дебати про священних євангельських істинах з людьми впертими, невіруючими і блюзнірськими.

Стародавні китайці вірили, що перли мають дар передбачення, охороняють від ризикованих торгових угод і від лихого ока, сприяють підвищенню сексуальної енергії, підсилюють гостроту зору і лікують хвороби вух. У мусульман перлина служить символом неба, оскільки у них є вірування, що блаженні перебувають ув'язненими в перли, кожен зі своєю Гурією. Вони також вірять, що перлина є продуктом «весілля» двох стихій - вогню і води. Тому перлина нерідко ототожнюється з людською душею.

Перли - це найбільш «жіночий» з усіх відомих в природі самоцвітів, символ скромності і чистоти, талісман муз і духовної досконалості. Не зайве згадати легенду, за якою перлина рождається з роси, яка вважається сльозами богині любові. На Русі перли споконвіку символізували цнотливість, душевну рівновагу і спокій. Його дарували нареченій в день одруження.

Перли зігрівають і охолоджують, зміцнюють в жінці її життєві властивості і силу. Саме тому, якщо ви не знаєте, що подарувати дорогій для вас жінці, відкиньте сумніви і сміливо даруєте перли. Це найкращий талісман для жінки, так як він пов'язаний з Місяцем і водою - основними символами жіночої природи. Недарма статуї богинь Місяця - Іштар, Астарти, Ізіди, Афродіти і Венери завжди прикрашалися перлинами. Так, наприклад, кольє з перлами традиційно дарують в ознаменування сімейного життя. Але, на відміну від інших коштовностей, цей подарунок можуть зробити і близькі. Підвіску або кільце з перлами жінці рекомендується надягати, коли вона прагне благотворних змін, але невпевнена в собі. Щоб на довгі роки залишатися красивою і молодий, рекомендується носити сережки з перлами. Дуже добре перли гармонують з діамантом. Такі прикраси особливо люблять вибирати чоловіки, оскільки вони найбільш вдалим чином відтіняють гармонію «інь і ян», де найдавніші сім