#

Новий погляд на перли

Перли. Якщо сказати прямо, то перли не рідкісний продукт на ринку. У тому числі і на ринку України. Буквально в кожному ювелірному магазині він є. Каблучки, сережки, підвіски і браслети та намиста з перлів. Що поробиш, у нас вже немає дефіциту ні в чому. Але ж це і добре. Тепер у нас є вибір. І ним потрібно користуватися, а значить і вміти вибирати.

 Дивовижна якість перлів - вони можуть коштувати зовсім нічого, а може коштувати дуже дорого, дорожче діамантів, сапфірів, рубінів і смарагдів. Відчуваєте який величезний ціновий розрив? Як навчитися розуміти де які перли, як зробити правильний вибір?

 Невже треба терміново записатися на курси початківців гомологів? Або може влаштуватися на роботу в ювелірний магазин? Можна зробити і те й інше. Однак для початку, прочитайте цю статтю.

 У житті кожної людини, рано чи пізно, з'являться перли. Ви обов'язково зустрінетеся і не раз. Ювілей, день народження, річниця весілля, саме весілля, подарунки коханим і т.д і т.п .. Люди старшого покоління йдуть в магазини. І правильно, там можна відразу приміряти, помацати, прицінитися, поговорити в кінці кінців. Люди молодші заходять в інтернет. Пошуковик, набір сайтів, перегортання сторінок, вибір ціни, замовлення з доставкою. Люди досвідченіші йдуть і в магазин і в інтернет. Ну а зовсім мудрі люди дзвонять своєму знайомому єврею і кажуть: «Слухай, Фіма, допоможи мені не лохануться». Давайте і ми пройдемо всі ці шляхи і визначимося, як вчинити правильно.

 Йдемо в магазин.

Згадуємо де знаходиться найближчий ювелірний магазин. Потім згадуємо де знаходиться найближчий великий ювелірний магазин. І вибираємо другий варіант. Зараз з'явилися так звані ювелірні супермаркети. І це зручно. Великий асортимент і хороші ціни, викликані жорсткою конкуренцією рядом стоячих продавців. Ще вони розташовуються зазвичай в торгових центрах, де можна до або після зробити масу корисних покупок. Отже заходимо в ювелірний супермаркет і починаємо цікавитися перлами. Що потрібно знати про перли, спілкуючись з продавцем? Перше. Треба дати зрозуміти продавцю, що ви знаєте предмет. Для початку питання: це морські або прісноводні перли? І саме прісноводний, а не річковий, так правильно.

 Морський перли - перли, які виросли в молюсків, що живе в морській воді (море, океан). Як правило морські перли володіють сильним блиском, великим діаметром (розміром), високою ціною.

 Прісноводний перли - перли, який росли в прісній воді (озеро, водоймище). Хороша кругла форма, як правило до 8,0-9,0 мм в діаметрі. Рідше до 11,0-12,0 мм. Великі прісноводні перли, круглої форми і хорошої якості бувають дуже рідко.  Їх можна оцінювати нарівні з морським.

Питання типу: «Це штучно вирощений?», Краще не ставити. По-перше він неправильно поставлений. Слово «штучний» має на увазі створення природних умов в неприродной середовищі, або застосування синтетичних матеріалів. Або використання генетично модифікованих, виведених істот, які не зустрічаються в дикій природі. «Вирощений» - може бути застосовано більше до сільського господарства, тому хоч і близько до теми, але не точно. Правильно запитати: «Це штучні перли або культивовані?». На сьогодні третій варіант у вигляді природних, диких перлів хоч і є, але говорити про нього в  магазині не варто. Таких перлів, видобутих нирцями в безкрайніх просторах морів і океанів зараз 0,02% від загальної кількості. Цінність представляють тільки великі перлини. Їх справжність перевіряють спеціальними приладами і продаються вони на дорогих аукціонах за чималі гроші. Тому в нашому випадку досить перших двох.

 Штучні перли - підробка під перли. Створюється вручну, або машинним способом. Використовуються повністю або частково синтетичні матеріали. Варіантів виготовлення безліч. Пластмаса, полімери, скло, перламутровий порошок, лаки, фарби і т.д. Використовується в біжутерії. Мають ідеальні форми, чисту поверхню. Недовговічні. Дешеві.

 Культивовані перли - натуральні перли, вироблені молюсками в природному середовищі. Людина бере участь тільки на початку життя перлини, поміщаючи всередину молюска приманку у вигляді маленького перламутрового кульки. Подальші 5-12 років молюск створює свою перлину сам.

 Подальші Ваші дії в магазині повинні бути спрямовані на пошук перлів, які б Вам сподобались візуально. Тобто припали б до душі Вам. Це важливо при виборі будь-якої ювелірної прикраси, особливо з перлами. Перли - органічний камінь. Це частинка живої істоти, обласкана природою і безсумнівно володіє живою енергією. Підійдіть до цього вдумливо. Думаю, що більшості з Вас сподобаються великі, з рівною поверхнею, з переливчастим блиском перлини. І це звичайно. Красиве всім до душі. Але які перли дійсно мають високу якість, а значить і ціну?

 Форма перлів - буває різною. Кругла, грушоподібна, овальна, кабошон або «гудзик». Всі інші форми можуть бути відхиленнями від цих чотирьох основних. Найрідкісніша форма - круглі перли. А значить і найдорожча за ціною. Овальна і грушовидна - ціна падає в 5-6 разів від круглої. Кабашон або «гудзик» - ціна падає в 8-10 разів від круглої форми. Кругла форма може бути ідеально круглою, круглою, овальною, сферичною. Кожне видалення від ідеалу несе в собі втрату в ціні. Різниця в ціні ідеально круглої перлини і просто сферичної може досягати 2-3-х разів.

 Розмір перлів - від 2 мм до 12 мм для будь-якої з форм. Зустрічаються і більш великі перлини, але вони вже підпадають в розряд ексклюзивних, тому помістити їх в цінову таблицю складно. Зрозуміло, що чим більше тим дорожче. Причому зі збільшенням розміру ціна росте за законами геометричної прогресії. І не дивуйтеся, якщо візуально перлини майже однакові, а ціна у тій яка трохи крупніше вище в 1,5 рази.

 Блиск перлів (люстр) - дуже важлива якість. Глибокий блиск перлів досягається чистотою і напівпрозорістю його верхніх перламутрових шарів. Чим глибше в них проникає світло і потім відбивається, тим сильніше буде блиск. Подивіться на перли при слабкому освітленні. Якісні перли і при нестачі світла будуть давати гарне відображення. Різниця в ціні, при всіх інших рівних характеристиках, може досягати 2-х раз.

 Якість поверхні перлів, дефектність - почнемо з того, що взагалі без дефектів натуральних перлів не буває. Якщо Ви не знаходите на поверхні перлини жодного, навіть самого маленького дефекта, це перша ознака того, що перлина швидше за все штучна. Невеликі, поодинокі дефекти, зовсім не псують перли, а навпаки підкреслюють його природні якості. Якщо ж дефекти видно неозброєним поглядом, вони помітні, непоодинокі, масивні і об'ємні, то звичайно ж якість перлів падає, а разом з ним і його ціна.

 Основні критерії оцінки якості перлів визначені. І ось що у нас виходить. Для круглої форми.


Якість перлівБлиск (люстр)ФормаДефекти на 100% поверхневостіКолір
АААсильнийшар + 0,1 мм
1-5%рівний
АА+відміннийшар + 0,25 мм
5-10%помірно рівний
ААхорошийшар + 0,50 мм
10-15%осередково нерівний
А+помірнийшар + 1 мм
15-25%нерівний
Аслабкийокругла
більше-

Треба відзначити, що якість перлів може бути незмінним при збігу хоча б трьох якісних характеристик.

Якщо ми вибираємо каблучку, сережки, підвіску, то звичайно ж там повинен стояти перли якості «ААА». Я думаю ми можемо собі дозволити хоч одну, але саму, саму, саму. Хоча в сріблі ювелірний виробник має право поставити «АА +», але не гірше. Огляньте перлину з усіх боків уважно, потріть руками, так як запотівання перлів може перешкодити помітити можливі дефекти. Не пробуйте перли «на зуб». По-перше це не гігієнічно. По-друге Ви можете пошкодити поверхню зубами. Ну а по-третє, щоб таким способом визначити натуральність і якість перлів, потрібно перед цим не один кілограм перлів перепробувати. Сподіваюся з якістю перлів «ААА» ми впораємося. Рівні, блискучі, без дефектів перли, майже ідеал.

 Складніше з якістю перлів «АА +» і «АА». Саме перли такої якості використовується в виготовленні намиста і браслетів. Мається на увазі гідного намиста і браслету з перлів. Тут і підстерігає Вас небезпека. Більшість виробів цієї категорії не дотягують до «АА». Найбільше це стосується характеристик за блиском і дефектності. Що тут можна Вам порадити. По--перше не впадати у відчай і шукати чесного продавця, який чесно декларує якість, а відповідно і ціну. Шукайте продавця з адресою. Шукайте продавця з документами. Шукайте офіційного продавця з хорошою репутацією. Шукайте продавця, який любить свій товар, старанно описує Вам його, дбайливо і красиво упаковує і готовий бути завжди з Вами на зв'язку. По-друге, не лінуйтеся і вивчіть перли. Хороші, якісні перли варті Вашої уваги. Їх не так багато. Хороші перли завжди в дефіциті. І не кидайтеся на дешеві перли. Так, це теж перли, але дешевизні Ви порадієте недовго, а от весь інший час будете засмучуватися від нерівності і бляклості Вашого намиста або браслета.

Йдемо в інтернет.

 На сьогодні досить багато інтернет-магазинів, що пропонують ювелірні вироби. Але так як ми шукаємо перли, то логічніше шукати сайти, що спеціалізуються на перлах. Так, таких в Україні небагато, але є. Асортимент, подача перлів, зручність сервісу, ціни, гарантії - все це Ви виберете самі, на свій смак і колір. Що можна додати? Надійність компанії. Перевірте в тому ж інтернеті, як довго вона існує, де знаходиться офіс, бере чи участь у виставках, чи надає документи, сертифікати. Якщо всього цього немає і є один лише телефон (мобільний) та максимум юридична адреса, то я б порадив з таким магазином не зв'язуватися.

Дякую всім, хто дочитав до кінця. Думаю, що Ви підкреслили для себе досить корисної інформації. Вдалих Вам покупок, які будуть радувати Вас довгий час і Ви жодного разу не пошкодуєте про витрачені гроші.